• +371 67520855
 • [email protected]
 • Miera iela 64, Vidzemes priekšpilsēta, Rīga, LV-1013
 • 4.jūlijs

  4.jūlijs – īpaši traģisks datums Latvijas vēsturē. Šajā dienā, 1941.gadā, nacisti un viņu sabiedrotie Rīgā sarīkoja slaktiņu, tā saukto „Rīgas grautiņu”, kad tika nodedzinātas visas pilsētā esošas sinagogas. Sinagogas nodedzināja kopā ar tajās esošajiem ebrejiem, kopumā šajā dienā bojā gāja ap diviem tūkstošiem cilvēku.

  Visvairāk ļaužu tika nogalināti Lielajā horālajā sinagogā Gogoļa ielā – aptuveni pieci simti cilvēku, no kuriem lielākā daļa bija ebreju bēgļi no Lietuvas. Pieminot šo datumu, ik gadu Rīgas ebreji, kā arī dažādi sabiedrisko un politisko organizāciju pārstāvji, pulcējas pie piemiņas memoriāla vecās horālās sinagogas vietā.

  Arī šogad norisinājās piemiņas ceremonija. Šajā reizē sapulcējās krietni vairāk cilvēku, kā jebkad, jo uz Rīgu bija atbraukuši ne tikai ebreji no citām pilsētām , bet arī no Izraēlas, Francijas un Amerikas Savienotajām Valstīm. Ceremonijā klāt bija arī Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Rīgas pilsētas mērs Nils Ušakovs, Izraēlas un ASV vēstniecību pārstāvji, citas oficiālās personas, kā arī daudzi Katastrofā izdzīvojušie Latvijas ebreji. Tāpat pasākumu apmeklēja arī mūsu skolas pārstāvji – skolotāji, skolēni un administrācija.

  Piemiņas ceremonija noteikti norisināsies arī nākamajā gadā un pilsētas ebreji atkal pulcēsies pie memoriāla, lai godinātu zvērīgi nogalināto ebreju piemiņu. Jo tas tiek darīts tikai tādēļ, lai pasaulē nevienā tautā tamlīdzīga traģēdija neatkārtotos. Nekad!

  [row]
  [col size=”1/3″ ]


  [/col]
  [col size=”1/3″ ]


  [/col]
  [col size=”1/3″ ]


  [/col]
  [/row]